Brandalama

Brandalama

Brandalama

Lashing hizmetinde brandalama bir koruma hizmetidir. Genel olarak sabitleme işlemi öncesinde brandalama işlemi tamamlanmaktadır. Brandalamada esas amaç ürünün her türlü olumsuz çevre koşullarına karşı korunmasıdır. Dolayısıyla da ürünün sağlıklı bir şekilde istenilen noktaya erişebilmesi için brandalama, ihmal edilmemesi gereken önemli bir uygulamadır. Özellikle de deniz yolu taşımacılığında ürünlerin zor kış şartlarından korunması için brandalanması önemlidir. Profesyonel bir yaklaşımla hareket eden lashing firmaları uzman kadroları ile brandalamaya ayrı bir özen göstermektedir. Sabitleme ne denli önemli ise brandalama işlemi de o kadar önemlidir.

Branda ile kaplanan ürünler sudan etkilenmez. Ayrıca koruma uygulaması kapsamında özellikle de gemilerin açık kısımlarında kalan ürünlerine uygulanır. Bu noktada ürünlerin denize düştüğünde dahi sudan etkilenmesinin önüne geçmek amaçlanır. Dolayısıyla ürünlerin dış yüzeylerine koruma aparatları eklenir. 

Lojistik sektöründe sıklıkla tercih edilen koruma yöntemlerinden biri olarak brandalamanın çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar açık yük brandalama ve open top branda olarak iki kısımda ele alınmaktadır.